Gràcies a totes les companyies que us vau presentar per al Tast d'Espectacles Familiars 2023!

Des de la Fundació Xarxa volem expressar el nostre agraïment a cadascuna de les 102 companyies que van presentar les seves propostes per al 12è Tast d'Espectacles Familiars, que es va dur a terme amb gran èxit el passat 18 de novembre a Sant Feliu de Llobregat.

1. Barlou - "Does"

2. La Toli - "On, Com, Aigua?"

3. La Finestra Nou Circ - "Royal Circ"

4. Trenzadas - "Trenzadas"

5. Cia Nom Provisional - "Qui Cu Qui Que Quina"

6. Carpa Diem - "Dolce Salato"

7. D´Click - "Isla"

8. La Banda De Otro - "Yee Haw"

9. Jam - "L'actitud"

10. El Que Ma Queda De Teatre - "Bang!"

11. Cia. Passabarret - "Rocket Carnival Clownz"

12. Desparpajo Clown - "Transformación"

13. Rikus Animació Familiar - "Amb Ganes De Gresca"

14. Circulant - "Sigues Un Artista!"

15. Festa I Fusta - "Jocs De Fusta Familiars"

16. Circdejocs@Gmail.Com - "Circ Funky Experience"

17. Companyia De Circ "Eia" - "Espera"

18. Pocacosa Teatre I Punt Produccions - "L'ou"

19. Cia Karlus Soler - "The Bellboy"

20. Circ De Jocs - "Clown Power"

21. Eudald Ferré Teatre De Titelles I Màscares - "Sortits Dels Contes"

22. Saltoka - "Kompass"

23. Dudu Arnalot - "Insomni"

24. La Finestra Nou Circ - "Pilots-Caravan Clown"

25. Cia Ns Danza - "The Little Circus"

26. Cía. Martín Melinsky - "Únic"

27. Miquel Ripeu - "Black Side Story"

28. Cia Ns Danza - "L'aneguet Multicolor"

29. Barcelona Rhythm'n Tap - "Tap-Tap"

30. Enric Magoo - "100% Màgia"

31. Didakmagia - "Style2.0"

32. Magow Productions - "Wow - El Magow & Mireia"

33. Mag Lluc - "El Príncep De La Màgia"

34. Carlos Bianchini - "Los Colores De La Música"

35. Rikus Animació Familiar - "Cromàtics"

36. Pep Tort & A Cau D'orella - "Gambarimasho"

37. Campi Qui Pugui - "Matres"

38. Bayoumihüsler - "Mi Heidi (Título Provisional)"

39. Cascai Teatre - "Un Tal Quixot"

40. La Protagonista - "La Volta Al Món En 80 Ties"

41. Dr.Fever - "Ouh Yeah!"

42. Alma I La Mar De Contes - "El Repte D'en Wiki"

43. Cacauet Teatre - "El Conillet Que Volia Pa De Pessic"

44. Lady Albergínia I El Senyor Patata Produccions - "El Viatge De L'elefanta Sara"

45. Teatre De La Sargantana/ Iguana Teatre - "La Faula!"

46. Tutatis - "El Fil Vermell"

47. Cia. Jcorona - "El Cowboy De La Trista Figura"

48. Increïble Produccions - "Imma & Gina"

49. Pot Teatre - "Entremesos O L'escarni De La Moral (A Partir De Textos De Miguel De Cervantes)"

50. Embroutats Teatre - "El Transport Dels Somnis"

51. Roseland Musical - "El Lleó Que Va Ser Rei"

52. Kali Teatre - "Womagis, El Mag De Les Paraules"

53. La Companyia Sgratta - "El Cargol I L'herba De Poniol"

54. Pampallugues Teatre - "Toc, Toc! Qui Hi Ha?"

55. Valeria Guglietti- Sombras Chinas - "Mano Y Mano"

56. Cia.Pakipayá - "Toca Toc"

57. Rah-Mon Roma - "Reach Up High"

58. Los Herrerita - "The Flamingos"

59. Oriol Borràs - "Sóc La Teva Físicah"

60. Lanördika - "Cándido"

61. Proyecto Kavauri - "Lullaby"

62. Hermanos Infoncundibles - "Diabolo Clasic Metal"

63. La Sincro - "Ohlimpiadas"

64. Cia. Tager - "El Guardià Dels Jocs"

65. Mama's Underclown - "Tri-Bú"

66. Puffy & Didí (Lo Somriure) - "Avui ....Pollastre !!!!"

67. Magicaclown Lilina - "Somnis Màgics D'una Pallassa"

68. Poika Teatral - "Nyam Catering Xef"

69. Vivim Del Cuentu - "Contes Desexplicats"

70. Brodas Bros - "La Quela"

71. Companyia Petit Vermell - "Petit Vermell"

72. Jordi Quimera - "Jordi Quimera Live!"

73. Hemiolia - "Layla - Un Viatge D'esperança"

74. Magicaclown Lilina - "Un Embolic De Nassos"

75. Dr.Fever - "Ouh Yeah!"

76. Mabsutins - "Nas Arrelat"

77. Improvisto's Krusty Show - "Heeelp"

78. Toma Pa' Ti - "El Secret De Les Nimfes"

79. El Sidral - "Imprevisibles (Tria La Teva Aventura)"

80. Rah-Mon Roma I Werens - "Animalari Musical Il·Lustrat"

81. Cia Karlus Soler - "Toilet"

82. El Replà Produccions - "Histriònic"

83. La Tremenda Companyia - "Els Colors De La Martina"

84. Hemiolia - "Cavernus - Una Evolució Musical"

85. El Ball De Sant Vito - "Gori Gori"

86. Els Atrapasomnis - "El Planeta Violeta"

87. Bergamotto - ""Party Time, Les Extraordinàries Aventures D'un Pare Fora Del Comú"

88. La Boia Teatre - "Blauró ( Música En Directe)"

La diversitat i qualitat de les propostes van fer que la tasca de selecció fos difícil. Després d'una curosa avaluació, vam seleccionar 14 companyies i els seus espectacles:

1. Samfaina de Colors – “Sense lluna”

2. Clownic – “Hotel Flamingo”

3. El Cau de l'Unicorn – “El Fantasma Mentider”

4. Pentina el Gat – “Euphôria!”

5. Mag Nil – “Encanteri”

6. La Guilla Teatre - ”De Faula”

7. Múcab – “Dans Blowing”

8. Kali Teatre “Rigoberta i el Windigo”

9. Txo Titelles – “L’Adelina i en Hop”

10. Baal – “Alek i Sophie” 

11. Xip Xap - “Rag&Bone” 

12. Sabanni – “Kaboom!”

13. Mumusic Circus – Mini Golf (instal·lació) 

14. Los Herrerita – Circ a les golfes (instal·lació)  

Presentador: Festuc Teatre (Ingrid Teixidó i Pere Pàmpols) i Campi Qui Pugui (Jordi Pedrós) 

A cada una d'aquestes companyies, us donem les gràcies per la vostra participació i el vostre compromís amb les arts escèniques per a infants i joves. Animeu-vos a continuar amb la vostra activitat professional, ja que sou part fonamental del creixement i l'enriquiment del sector.

Amb il·lusió, us convidem a enviar les vostres propostes per al Tast d'Espectacles Familiars 2024. La convocatòria s’obrirà a principis d’estiu. La vostra creativitat és essencial per continuar fent del Tast una celebració de les arts escèniques per a tota la família.

 

Terrassa, 18 de gener de 2024